Pärast pihustamist võivad auto pinnale tekkida jämedad osakesed, liivapaberi jäljed, voolamisjäljed, anti-valge, apelsinikoor ja muud väikesed defektid värvikile pinnal. Nende defektide kompenseerimiseks tehakse tavaliselt peale pihustamist värvikile parandamiseks lihvimist ja poleerimist. Peegliefekt vastab heleduse, sileduse ja ilu nõuetele.
Auto poleerimise etapid: 1. Puhastage kogu auto. Kasutage kogu sõiduki puhastamiseks tugevatoimelise puhastusvahendiga värvipuhastusvahendit. Puhastusvahendi kasutamisel vältige osakeste tolmu tekitamist lihvimise ajal uute kriimustuste tekitamisel.
2.Lihvitudvesiliivapaberiga. Defektide, nagu jämedad terad, peened liivapaberi jäljed, voolamisjäljed jms kaetud pinnale, asetage enne poleerimist väike kummist voodriplokk vees leotatud liivapaberiga ja poleerige see kergelt ühtlaseks.
3. Jäme ja peen lihvimine. Kasutage masinveski, et lisada jämedat abrasiivset pasta, et jämedalt lihvida vesiliivapaberi jäljed; seejärel lisage peeneks poleerimiseks poleerimiseks abrasiivpasta.
4. Poleerimine. Mehaanilise poleerimismasina ja peegli pinnatöötlusvahendi kasutamine töötlemata lihvimispastast jäänud tsentrifuugimise eemaldamiseks, et saavutada peegli efektpoleeriminevärvikilest.
5. Käsitsi poleerimine. Pärast lihvimist ja poleerimist pühkige maha poleerimispasta ning pühkige kohe kõik poleeritud osad lakivahasse kastetud puuvillase lõngaga ning seejärel pühkige kuiva puuvillase lõngaga üleliigne glasuurivaha, et värvipind oleks särav ja ilus.